Dworzec PKS w Ostrołęce. Radny Jerzy Grabowski proponuje przenieść go do budynku dworca PKP. Zdjęcia

Czytaj dalej
Piotr Ossowski

Dworzec PKS w Ostrołęce. Radny Jerzy Grabowski proponuje przenieść go do budynku dworca PKP. Zdjęcia

Piotr Ossowski

Pomysł przeniesienia dworca PKS na osiedle Stacja zgłosił – w formie interpretacji do prezydenta Ostrołęki – radny Jerzy Grabowski.

- W imieniu własnym oraz podróżujących komunikacją kolejową i autobusową zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości usytuowania dworca autobusowego (początkowego) na osiedlu Stacja w Ostrołęce.

Na potrzeby dworca autobusowego można byłoby wykorzystać utworzoną przez pana prezydenta poczekalnię dworca PKP. Proponuję do rozważenia, aby dla autobusów utworzyć, jako postój i stanowiska na placu po Przedsiębiorstwie Spedycji Krajowej — PSK lub na Placu Dworcowym, który już teraz służy, jako parking dla podróżujących Kolejami Mazowieckimi

– pisze radny Grabowski do prezydenta miasta.

- Jestem przekonany, że po rewitalizacji budynku Dworca PKP oraz utworzeniu w nim nowoczesnego Multicentrum ta część miasta będzie stanowiła wizytówkę Ostrołęki. Realizacja wyżej przedstawionego planu umożliwi również rozwiązanie „palącej" potrzeby zagospodarowania terenów starego dworca PKS, który nie zachwyca obecnym wyglądem – uzasadnia swój pomysł radny Grabowski.

Oczywiście radny nie zapomina, że dworzec PKP i osiedle Stacja leżą jednak na obrzeżach miasta.

Dworzec autobusowy służyłby podróżnym dojeżdżającym na dworzec PKP oraz osobom chcącym korzystać z komunikacji autobusowej (oczywiście z przystankami w centrum Ostrołęki i ulicy Bogusławskiego)

– proponuje radny Grabowski.

Prezydent Łukasz Kulik nie odpowiedział jeszcze na interpelację radnego. Jedno jest pewne – z dworcem autobusowym w Ostrołęce trzeba coś zrobić. Dziś sytuacja wygląda w ten sposób, że budynek dworca użytkuje prywatna firma. Grunt, na którym jest usytuowany dworzec należy do Kościoła, co w praktyce uniemożliwia inwestowanie w tym miejscu przez miasto. I choć w przeszłości było co najmniej kilka pomysłów na nową lokalizację dworca, żaden z nich nie został zrealizowany.

Czas pokaże co stanie się z pomysłem radnego Jerzego Grabowskiego.

Zobaczcie jak wygląda dziś budynek dworca PKS. A nie wygląda najlepiej...

[polecane]23134321,23134225,23134225,23142505;1;Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego[/polecane]

Piotr Ossowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.