Jesień protestów w budżetówce? Nasi nauczyciele jadą do stolicy

Czytaj dalej
Maciej Kałach

Jesień protestów w budżetówce? Nasi nauczyciele jadą do stolicy

Maciej Kałach

Pracownicy m.in. oświaty, służby zdrowia oraz mundurowi wezmą udział w manifestacji OPZZ, która odbędzie się 22 września w Warszawie. Wśród kilkudziesięciu tysięcy demonstrujących w sprawie wyższych płac ma być około tysiąca nauczycieli z naszego regionu.

- Postulat, z którym pojedziemy na demonstrację, dotyczy prawdziwego wzrostu płac - nie ukrywa Marek Ćwiek, prezes okręgu łódzkiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

ZNP jest częścią struktur Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych. OPZZ zapowiedziało w środę (29 sierpnia) zorganizowanie wielotysięcznej demonstracji 22 września w Warszawie, której przekaz ma być adresowany do premiera Mateusza Morawieckiego.

- Rząd jest złym pracodawcą dla szeroko rozumianych usług publicznych - mówił w środę Jan Guz, przewodniczący OPZZ. Narzekał, że wzrost płac widoczny w sektorze prywatnym nie ma odzwierciedlenia w wynagrodzeniach tych, którzy - na zlecenie państwa - chronią i opiekują się obywatelami oraz edukują ich.

ZNP powiela tę argumentację, chociaż także w środę Anna Zalewska, minister edukacji narodowej, zapowiadała zrealizowanie drugiej części planu podwyżek.

- „Od 1 stycznia 2019 wynagrodzenia nauczycieli wzrosną o kolejne 5 proc. W ciągu trzech lat wynagrodzenia nauczycieli zostaną podniesione o ok. 15,8 proc. Całość tej podwyżki wejdzie w życie od 1 stycznia 2020 r., czyli za niespełna rok i 9 miesięcy” - głosi komunikat MEN po wczorajszej konferencji Anny Zalewskiej.

Dlaczego protestują nauczyciele?

Co Anna Zalewska, minister edukacji narodowej zaplanowała?

Czy w oświacie będą podwyżki wynagrodzeń?

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,95 zł tygodniowo.

    już od
    2,95
    /tydzień
Maciej Kałach

Czytelnikom dostarczam przede wszystkim wiadomości o uczelniach, szkołach, przedszkolach i żłobkach działających w Łodzi oraz w naszym województwie (w 2020 r. służbowo już po raz 14. "zdawałem" maturę - z kolejnym rocznikiem absolwentów liceów ogólnokształcących i techników).


Ponadto, w ramach pracy w redakcji "Dziennika Łódzkiego", przygotowuję m.in. materiały do "Strefy Biznesu. Łódź", czyli gospodarczo-lajfstajlowej odmiany "DŁ", oraz popularnego tygodnika "Kocham Łódź".


Zachęcam do korzystania z poniższych namiarów.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.to.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.