Sebastian Gabryel

Konkurs „Nie zmarnujmy szansy, tej!”. Powstanie Wielkopolskie w 100 sekund

Konkurs „Nie zmarnujmy szansy, tej!”. Powstanie Wielkopolskie w 100 sekund
Sebastian Gabryel

Pod koniec listopada odbędzie się gala wręczenia nagród dla najlepszych uczestników konkursu Głosu Wielkopolskiego „Nie zmarnujmy szansy, tej!”. Zbieranie prac dobiegło końca, a jury pozostało kilka dni na wyłonienie najciekawszych filmów nawiązujących do Powstania Wielkopolskiego. Nasi czytelnicy mogą wziąć udział w wielkiej gali konkursowej!

By wziąć udział w konkursie, należało nakręcić maksymalnie 100-sekundowy film dotyczący Powstania Wielkopolskiego. Technika, sposób montażu czy wykorzystane urządzenia były dowolne. Ważne, by film w nowoczesny sposób upamiętniał Powstanie Wielkopolskie, a także nawiązywał do jego ideałów lub miejsc, w których rozgrywały się te wielkie wydarzenia. – Ci, którzy 100 lat temu walczyli o naszą Wolność stawiali na edukację, dlatego nie dali się stłamsić i zgermanizować. Między innymi dlatego Powstanie Wielkopolskie było jednym z nielicznych w polskiej historii, które osiągnęło wszystkie założone cele – podkreśla Adam Pawłowski, redaktor naczelny „Głosu Wielkopolskiego”.

Jury otrzymało 63 filmy nie tylko z Wielkopolski, ale również innych regionów – m.in. z Krakowa, Wrocławia i Katowic. Każdy z filmów ocenia kapituła pod przewodnictwem Jana A.P. Kaczmarka – kompozytora muzyki filmowej i laureata Oscara. Skład jury tworzą: Przemysław Prasnowski, Dorota Kędzierzawska, Marek Hendrykowski, Artur Reinhart, a także Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak. Jak podkreśla Kaczmarek, najważniejszym kryterium w wyborze filmów jest oryginalność. – Tu można postarać się jedynie o jakąś dobrą jej metaforę, przywołującą i promującą ideę zrywu – mówił kompozytor.

Autor najlepszego filmu otrzyma 20 tys. zł podczas gali, która odbędzie się 30 listopada o godz. 14 w Multikinie 51 (ul. Królowej Jadwigi 51). Gala odbędzie się z udziałem przewodniczącego i wszystkich członków jury. Organizatorem konkursu jest Polska Press Grupa. Partnerem strategicznym jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak.

Konkurs „Nie zmarnujmy szansy, tej!”. Powstanie Wielkopolskie w 100 sekund

Weź udział w gali wręczenia nagród w konkursie „Nie zmarnujmy szansy, tej”. Aby wygrać podwójne zaproszenie, należy wysłać pod numer 72 355 SMS o treści GALA. imię i nazwisko i dokończenie zdania „Powstanie Wielkopolskie to dla mnie...” – np. „GALA.Jan Nowak duma Wielkopolski”. Koszt jednego SMS-a to 2,46 zł z VAT-em. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy zaproszeniami na galę, która odbędzie się w piątek 30 listopada w Multikinie 51 w Poznaniu. Konkurs trwa do piątku, do godz. 12.

Sebastian Gabryel

Szef działu kultury w dzienniku "Głos Wielkopolski" oraz wydawca internetowy serwisu poznan.naszemiasto.pl. Zajmuję się każdym aspektem (nie tylko) poznańskiej kultury – i to nie tylko tej przez "ą ę". Piszę o tym, co ciekawego w niej piszczy, choć nie ukrywam, że osobiście najbliżej mi do wydarzeń, w których setlista ma znaczenie. Przygotowuję dla Was nie tylko gorące newsy z (wielko)polskiego świata muzyki, filmu, literatury, teatru czy gier, ale rozmawiam też z artystami i przygotowuję zestawienia najciekawszych kulturalnych zjawisk. Maczam też palce w poznan.naszemiasto.pl. Prywatnie? Minimal, IDM, ambient, trap metal i ciężkie rzeczy z przedrostkiem "post-" – tam jestem. Niepoprawny eklektyk muzyczny, binge-watcher i gorliwy prenumerator czasopisma Spotify. Dumny posiadacz maltańczyka i rogatej żaby. Profesjonalizujący się amator miksów, masterów i wszelkiej produkcji szeroko pojętej muzyki elektronicznej w tempie 125 BPM.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.