Łyse. Amelka - 7-letnia dziewczynka-symbol walczącej Ukrainy - gościem szkoły podstawowej w Łysych, 2.06.2022. Zdjęcia

Czytaj dalej
Fot. Fot. Beata Modzelewska
Beata Modzelewska

Łyse. Amelka - 7-letnia dziewczynka-symbol walczącej Ukrainy - gościem szkoły podstawowej w Łysych, 2.06.2022. Zdjęcia

Beata Modzelewska

Kilka tygodni temu w kijowskim metrze Amelka zaśpiewała piosenkę "Mam tę moc". Filmik z tym wykonaniem obiegł cały świat i wzruszył wielu ludzi. Marzyła, aby wystąpić na wielkiej scenie. 20 marca jej marzenie się spełniło. Stała się jedną z uczestniczek koncertu charytatywnego "Razem z Ukrainą" w łódzkiej Atlas Arenie. Rozpoczęła wydarzenie, wykonując hymn swojej ojczyzny. W czwartek, 2 czerwca 2022 Amelka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Łysych.

Dziewczynka wraz z rodziną spędziła w kijowskim schronie kilka dni.

- Tam Amelkę spotkała pani Marta. Amelka powiedziała jej, że bardzo lubi śpiewać i rysować. I że marzy, by wystąpić na wielkiej scenie przed prawdziwą publicznością. Wtedy Amelia zaczęła śpiewać piosenkę pochodzą z bajki "Kraina Lodu_ - historię małej Ukrainki opowiadała uczniom SP w Łysych Magdalena Mrozek-Rawa ze Starostwa Powiatowego w Ostrołęce. - Pani Marta nagrała Amelię śpiewającą i to nagranie trafiło do internetu...

Po tym czasie razem ze swoim starszym bratem i babcią Amelia Anisowicz uciekła z Kijowa do Polski. Mama i tata dziewczynki są w Ukrainie. Od tego czasu dziewczynka dużo podróżuje (po całym świecie). Wkrótce ma pojechać do Monaco, we wrześniu ma śpiewać z Andreą Boccelim w koloseum w Rzymie.

Ta mała dziewczynka stała się symbolem nadziei, symbolem siły ukraińskich cywili

- dodała Magdalena Mrozek-Rawa.

Dzieci z SP w Łysych przywitały Amelkę kurpiowskimi piosenkami.

[video]26953[/video]

Dziewczynka dostała na pamiątkę wianek z żółto-niebieskich kwiatów (zrobiła go Justyna Kaczorek, dyrektor GOKSiR w Baranowie), lalki w kurpiowskich strojach i pluszowego jednorożca. Prezenty bardzo jej się podobały - zachwyt wyrażała głośno.

Z Łysych Amelka pojechała do Zalasia. Była na spotkaniu w szkole i na warsztatach z robienia kwiatów z bibuły, które przygotowały panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Zalasiu.

Na Kurpiach Amelii towarzyszyła Anna Grabowska, trenerka wokalu, która po raz kolejny poprowadziła warsztaty wokalne dla młodzieży w Zespole Szkół Powiatowych w Łysych oraz mama pani Ani. Inicjatorem warsztatów i wizyty Amelii Anisowycz był powiatowy radny Stanisław Lipka.

[polecane]23121651,23120039,23120017,23121551,23118161,23118957;1;Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego[/polecane]

Beata Modzelewska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.