Magazyn Śledczy Anity Gargas o Ostrołęce. Co ustalili dziennikarze programu?

Czytaj dalej
Fot. Kadr z filmu
Piotr Ossowski

Magazyn Śledczy Anity Gargas o Ostrołęce. Co ustalili dziennikarze programu?

Piotr Ossowski

W Magazynie Śledczym Anity Gargas wyemitowany został reportaż o Ostrołęce, w którym dziennikarka przypomina afery związane z miejskim ratuszem.

O tym, że dziennikarze nadawanego na antenie TVP 1 programu Magazyn Śledczy Anity Gargas realizują materiał w Ostrołęce wiadomo od dawna.

„Prezydent i wiceprezydent z wyrokami. Druga wiceprezydent z zarzutami. Bulwersujące praktyki w ratuszu” – takimi zdaniami zapowiedziany został program, który został wyemitowany w czwartek 5 maja o godz. 22.35 w TVP 1.

Dzisiaj weźmiemy pod lupę działalność Urzędu Miasta w Ostrołęce, gdzie włodarzem jest Łukasz Kulik. To na jego telefon przedsiębiorca skazany za oszustwa wykonał ponad pół tysiąca połączeń, a prezydent do niego 300. Z kolei były wiceprezydent miasta prawomocnie skazany za nieprawidłowości w oświadczeniach majątkowych dziś piastuje wysokie stanowisko w miejskiej spółce. Spółce, przez którą miastu grożą gigantyczne kary. Inne szczegóły dotyczące praktyk stosowanych przez ratusz ujawnił nam przedsiębiorca, niegdyś zatrudniony przez prezydenta Kulika

- mówiła na wstępie Anita Gargas.

Reportaż zaczyna się od samobójczej śmierci Franciszka Dziczka, miejskiego urzędnika. Przypomniano ostatnie chwile jego życia.

Przypomniano także od kiedy rozpoczął pracę w ratuszu, a także, od kiedy został p.o. dyrektora wydziału inwestycji miejskich. Dziennikarze dotarli do maili, w których Franciszek Dziczek na kilka dni przed śmiercią prosi prezydenta o jak najszybsze wybranie dyrektora wydziału, gdyż pełnienie dwóch funkcji na raz jest według niego niemożliwe, a sam czuje się przemęczony pracą kilkanaście godzin na dobę.

Przytoczono zeznania urzędniczek, które potwierdziły, że mężczyzna był przemęczony, obawiał się zwolnienia dyscyplinarnego.

Ostatecznie prokuratura umorzyła śledztwo w sprawie śmierci urzędnika. Prezydent Łukasz Kulik nie chciał się wypowiadać przed kamerą w tym temacie.

W magazynie poruszono między innymi kwestię zwolnień w ratuszu po objęciu stanowiska prezydenta miasta przez Łukasza Kulika. Sąd przychylił się do wniosków zwolnionych pracowników i nakazał prezydentowi wypłatę odszkodowań.

Duża część materiału TVP została poświęcona współpracy prezydenta Ostrołęki z wielokrotnie karanym przedsiębiorcą, któremu włodarz miasta udzielił ważnego pełnomocnictwa. Marek Tyszka w rozmowie z "Magazynem Śledczym" stwierdził, że prezydent Ostrołęki wiedział o tym, że jest on skazany. Prezydent zaprzeczył. Obecnie są w sporze sądowym.

Na koniec wspomniano także o sytuacji byłego wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego, który, po skazaniu prawomocnym wyrokiem, prezydent powierzył stanowisko w spółce OTBS. Przypomniano też, że miastu grozi opłata podwyższona za składowanie odpadów w wysokości 53 mln zł, jakie na miasto nałożył marszałek województwa dotyczące odpadów, a także o zarzutach dla wiceprezydent Anny Gocłowskiej.

Poniżej link do całego odcinka materiału:

Magazyn Anity Gargas

[polecane]22977277,22975559,22975725,22973347,22973085,22972179;1;Zobacz inne materiały z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego[/polecane]

Piotr Ossowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.