Piotr Ossowski

Ostrołęka i powiat ostrołęcki. Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo

Ostrołęka i powiat ostrołęcki. Koronawirus zbiera śmiertelne żniwo
Piotr Ossowski

Niemal nie ma dnia, żeby służby sanitarne nie odnotowywały w Ostrołęce i powiecie ostrołęckim zgonów spowodowanych przez koronawirusa.

Przypomnijmy, że od 24 października sanepidy nie podają już codziennych komunikatów, w których wcześniej - od początku pandemii - informowały nie tylko o nowych przypadkach zakażeń i zgonów, ale także podawały liczbę ozdrowieńców, osób hospitalizowanych czy pozostających na kwarantannie lub izolacji domowej.

Teraz codziennie dowiadujemy się tylko o liczbie nowych zakażeń i zgonów - dane są publikowane dla całego kraju, z podziałem na powiaty.

W piątek 4 grudnia odnotowano 7 nowych zakażeń, w powiecie ostrołęckim - 23, nie odnotowano żadnego zgonu; w czwartek 3 grudnia zachorowań było w sumie (w Ostrołęce i powiecie) 14, odnotowano dwa zgony; w środę 2 grudnia - 12 zakażeń i 3 zgony; we wtorek 1 grudnia - 7 zakażeń; w poniedziałek 30 listopada - 4 zakażenia i 3 zgony.

W skali całego kraju w ubiegłym tygodniu mieliśmy w miarę stabilną sytuacją jeśli chodzi o liczbę nowych zachorowań i zgonów. W piątek 4 grudnia odnotowano w Polsce 13 239 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 531 osób.

We wtorek 1 grudnia Ostrołęką wstrząsnęła wieść o śmierci Władysława Prejzendanca - znanego i cenionego lekarza. Zmarł w ostrołęckim szpitalu, gdzie przegrał walkę z koronawirusem. Miał 77 lat.

Doktor Prejzendanc był lekarzem rodzinnym na osiedlu Stacja - w Przychodni Lekarskiej „Hipokrates”.

Znany był nie tylko w Ostrołęce, ale także w Goworowie, gdzie przez wiele lat pracował, będąc między innymi kierownikiem tamtejszego ośrodka zdrowia.

Piotr Ossowski

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.