Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Piekło białostoczan w raju. Wpadli w oko Irmy

Czytaj dalej
Fot. AP.eastnews
Julita Januszkiewicz

Piekło białostoczan w raju. Wpadli w oko Irmy

Julita Januszkiewicz

Było naprawdę groźnie. Potworny huk i przeraźliwe wycie. Gdy na Florydzie szalała „Irma”, ukryli się w swoich domach. Siedzieli w szafach. I modlili się o to, by przeżyć ten kataklizm.

Żyjemy! To najważniejsze. Wszystkie rzeczy materialne są do nabycia. Ale życie ma się jedno - wzdycha Jolanta Łapińska, łapianka. Od 11 lat mieszka w Palm Coast na wybrzeżu Florydy. Kilka dni temu uderzył tam huragan „Irma”. Wiatr wiał z prędkością blisko 200 kilometrów na godzinę. I niszczył wszystko, co napotkał na swojej drodze.

To był horror

Z panią Jolantą udało się nam porozmawiać przez Facebook. Powoli dochodzi do siebie. Bo tego co przeżyła ona i jej bliscy, nie da się, ot tak, po prostu, opisać. Ogromny, potworny huk, przeraźliwe wycie wiatru, a przy tym panika. I paraliżujący strach.

Palm Coast „Irma” szturmowała w nocy z niedzieli na poniedziałek.

- Wszystko trwało z dziesięć godzin. Był szum, straszny huk. Jego odczucie i odgłos zależą od siły. I od odległości. Ten obszarowo był bardzo duży, wiec tak naprawdę czuła go cała Floryda - podkreśla Jolanta Łapińska.

Gdy szalał huragan „Irma”, była w domu z córką. Przerażone przesiedziały nawałnicę w pokoju i modliły się. Rodzina Łapińskch nie uciekła z Florydy przed niszczącym żywiołem.

 

W dalszej części artykułu dowiesz się m. in.:

 

 • jak wyglądał ucieczka białostoczanki z Florydy

 • co przeżyli Polacy na Karaibach

 • o aligatorach i wężach, które pojawiły się na ulicach Florydy

 

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,95 zł tygodniowo.

  już od
  2,95
  /tydzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Julita Januszkiewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.to.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.