Policjant oskarżony o seks z 6-letnią dziewczynką

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Patryk Drabek

Policjant oskarżony o seks z 6-letnią dziewczynką

Patryk Drabek

Do Sądu Okręgowego w Katowicach trafił akt oskarżenia przeciwko byłemu już funkcjonariuszowi Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie. 30-latek, gdy był jeszcze policjantem, miał m.in. doprowadzić 6-letnią koleżankę swojej córki do obcowania płciowego.

Zanim mężczyzna został zatrzymany, śledztwo w sprawie seksualnego wykorzystywania 6-letniej dziewczynki trwało kilka miesięcy.

Sąd przesłuchał pokrzywdzoną w obecności biegłego psychologa, który stwierdził, że dziecko nie ma skłonności do konfabulacji. Przedstawiona przez nią wersja brzmiała wiarygodnie.

Do czynów, które są objęte aktem oskarżenia, miało dochodzić w 2016 roku. Oskarżony był wtedy jeszcze funkcjonariuszem.

30-letni mężczyzna pełnił służbę w Wydziale Ruchu Drogowego Komendzie Miejskiej Policji w Jaworznie.

Jest oskarżony m.in. o doprowadzenie 6-letniej dziewczynki do obcowania płciowego w postaci stosunku oralnego. Drugi zarzut dotyczy wielokrotnego doprowadzenia tego dziecka do tzw. innej czynności seksualnej.

To jednak nie wszystko. Na telefonie i oraz różnych nośnikach danych, które należały do oskarżonego śledczy znaleźli bowiem materiały pornograficzne. Według prokuratury, policjant prezentował je dziewczynce.

Dziecko przez dłuższy czas utrzymywało to w tajemnicy. Powodem jest czwarty zarzut związany z kierowaniem gróźb wobec dziewczynki.

Funkcjonariusz miał jej mówić, że jeśli komukolwiek powie o tym, co się dzieje, to zabije ją i jej mamę. Do sytuacji, które są opisane w akcie oskarżenia, często dochodziło w domu mężczyzny. Pokrzywdzona dziewczynka wiedziała, że 30-latek jest policjantem. Wielokrotnie widziała u niego broń.

- Dziewczynka czuła się zastraszona. Czwarty zarzut dotyczy stosowania groźby bezprawnej po to, by dziecko zaniechało powiadamiania kogokolwiek - przekazała prokurator Monika Stalmach - Ćwikowska, szefowa Prokuratury Rejonowej w Tychach.

Mama pokrzywdzonej dziewczynki samotnie wychowuje córkę. Zaprzyjaźniła się z mamą innej 6-latki. Ojciec tej drugiej dziewczynki to właśnie oskarżony były policjant z Komendy Miejskiej Policji w Jaworznie.

- Były to kontakty towarzyskie. Dlatego też pokrzywdzona dziewczynka przebywała w domu oskarżonego, ponieważ odwiedzała jego córkę - usłyszałem w prokuraturze. Mężczyzna miał wykorzystać tę sytuację. Przesłuchiwane w tej sprawie dorosłe osoby przyznawały, że oskarżony wolał przebywać w towarzystwie dzieci.

Oskarżony policjant nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Nie odnosi się do zarzutów. Przyznał tylko, że zna 6-letnią pokrzywdzoną, ale twierdzi, że nie skrzywdził dziewczynki.

Proces ruszy 30 kwietnia przed Sądem Okręgowym w Katowicach. Mężczyźnie grozi do 15 lat więzienia.

Zaraz po zatrzymaniu, komendant miejski zawiesił 30-latka w czynnościach służbowych i wszczął przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. Jak usłyszeliśmy w jaworznickiej komendzie, oskarżony nie jest już policjantem.

Patryk Drabek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.to.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.