Od nielegalnego przycinania uszu przez weterynarza do rzucania szczątkami myszoskoczka w klasie - maltretowanie zwierząt ma różne oblicza. Czy sprawców odstraszą wyższe kary?
W grudniu 1936 roku Łodzią wstrząsnęło porwanie 25-letniego Beniamina Budzynera, prokurenta spółki akcyjnej „Z. Jarociński i spółka” i syna byłego senatora Salomona Budzynera.
Mijają lata, telewizja pokazuje nowe seriale, a te dwie powieści radiowe mają swoich wiernych fanów. „Matysiakowie” skończyli 60 lat, a „W Jezioranach” - 56.
Prokurator bada, czy ktoś wpłynął na decyzję 13-letniego Mateusza o odebraniu sobie życia. To szok dla rodziny, nauczycieli, kolegów. Ciało chłopca, najmłodszego z trojga rodzeństwa, znaleziono w piątkowy wieczór.
Pierwsza część przedsięwzięcia udała się znakomicie. Wystawione na internetowej aukcji śnieżnobiałe rękawice ze śladami krwi i napisem KSW w ciągu pięciu dni osiągnęły zawrotną cenę. Pieniądze miały trafić do rodzinnego domu dziecka w Bydgoszczy.
To historia Ferrego i Marsel, Syryjczyków, których dwa lata temu fundacja Estera przy współpracy z miastem sprowadziła do Poznania. Wyjechali z kraju, gdzie toczy się wojna. To nie zakończyło jednak ich dramatu.
Rozmowa z Magdaleną Mateją z wydziału politologii i stosunków międzynarodowych UMK o tym, co Beata Szydło chciała przekazać w czasie przemowy w Auschwitz z okazji Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckich Nazistowskich Obozów Koncentracyjnych i...
Ma 96 lat. Jeszcze dwa lata temu skakał ze spadochronem. Ma niesamowitą pamięć, dowcip i… nie zawsze popularne poglądy na temat bohaterstwa, wojny, patriotyzmu. Konecczanie mieli okazję spotkać ostatniego żołnierza legendarnej formacji...
Ta historia z Holandii jest prawdziwa - okazuje się, że ok. 200 dzieci ma wspólnego ojca. Jedno z nich chce odnaleźć pozostałe. Kamil Bałuk napisał książkę o historii, która bulwersuje świat.
Pięć miesięcy temu lekarze nie dawali mu szans na przeżycie, a gdy znalazł się w stanie wegetatywnym, uznali, że nie będzie poprawy. A jednak Macieja udało się obudzić.
Poprawczak to był najlepszy okres w moim dzieciństwie - wspomina Jerzy Romańczuk. Tam po raz pierwszy ktoś go wysłuchał i pokazał, że jest coś wart. W dorosłym życiu wyszedł na prostą. Odnalazł się jako żołnierz w amerykańskiej armii, ułożył...
Była nazywana tygrysicą i jędzą. Jak przystało na piękną kobietę, miała wielki wpływ na męża, Władysława II. Trudny charakter miała na pewno. Ale jej negatywny wizerunek jest też efektem antyfeminizmu kronikarza.
Kiedy zacząć ćwiczyć po porodzie?, kiedy decydować się na drugie dziecko?, o co musi zadbać młoda mama? - odpowiadają dr Jolanta Zdrodowska i dr Wiesław Kurzątkowski z Centrum Medycznego Mastermed w Białymstoku.
Prawo do emerytury wyklucza możliwość przejścia na rentę. Dotyczy to też możliwości wyboru korzystniejszego świadczenia.
W internecie krąży petycja do papieża, aby ukrócił działalność polityczną ojca Tadeusza Rydzyka.
Platforma, które przez wiele lat była rozdzielana walkami frakcyjnymi, w ostatnich miesiącach zdołała uspokoić nastroje wewnątrz partii. Ale to tylko chwilowe zawieszeni broni. W 2018 r., gdy będą wybory szefa PO, konflikty odżyją.
Pokolenie dzisiejszych gimnazjalistów stawia pierwsze kroki w polityce. Sejm Dzieci i Młodzieży okazał się wierną kopią parlamentu dorosłych: znalazł wrogów, których trzeba zniszczyć.
PiS przygotowuje coś w rodzaju programu 500+ dla emerytów? Brzmi to bardzo niewiarygodnie zważywszy na fakt, że w Polsce mamy ok. 8,5 mln osób pobierających świadczenia emerytalne i bardzo wysoki deficyt budżetowy.
Przeminęła II RP, przeminęła PRL, a Wielkopolska - mimo upływu kilkudziesięciu lat - pozostaje zagłębiem starych sprawdzonych zapachów i kosmetyków. "Przemysławkę", wodę brzozową czy "Admirala" produkuje się po dziś dzień. Teraz odkrywane są one...
8 czerwca 1867 na świat przychodzi Dagny Juel, późniejsza żona Stanisława Przybyszewskiego, niekoronowanego króla krakowskich literatów i artystów końca XIX wieku. Dagny stała się muzą młodopolskich artystów. Kochało się w niej wielu mężczyzn....
Niedopuszczone do obrotu w Polsce farmaceutyki importowane są głównie z Indii. W przesyłkach pocztowych ujawniane są też m.in. dopalacze, anaboliki, broń i amunicja.
Związkowcy zbierają informacje o sytuacji nauczycieli w regionie. Reforma oświaty nie obyła się bez zwolnień.
Macierewicz, Niesiołowska, Tomaszewska, Stępień, Zdanowski, Szydło - nazwiska znane, ale oni już nie tak bardzo, jak ich rodzice. Jakie ścieżki kariery wybierają dzieci polityków i osób z pierwszych stron gazet? Bardzo często trzymają się z dala...
Jarek i Ola*, rodzeństwo spod Poznania, chcą zamknąć w szpitalu psychiatrycznym i ubezwłasnowolnić własną matkę. Zapewniają, że to z troski o jej zdrowie. Matka uważa jednak, że dzieci troszczą się, ale o przejęcie rodzinnego majątku. Chodzi o...
Czy Piotr Tylman utrudniał śledztwo toczące się w sprawie śmierci jego siostry? Sprawdzają to śledczy z Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze
Tajna operacja nazistów o kryptonimie „Bernhard” polegała głównie na produkcji fałszywych funtów brytyjskich. Ich zalew miał zdestabilizować Wielką Brytanię. Operację uważa się za największe fałszerstwo finansowe w historii.
Spodziewasz się dziecka? Jakie badania powinnaś wykonać i jak najlepiej przygotować się do porodu mówi dr Jolanta Zdrodowska z centrum Mastermed w Białymstoku.
Historia. Odmowę zwrotu dokumentów z niemieckiego obozu zagłady Moskwa tłumaczy wewnętrznymi przepisami. Ale to raczej skutek braku woli politycznej.
O tym, dlaczego pieniądze wcale nie muszą dawać satysfakcji, mówi dr Ewa Jarczewska-Gerc. Z psychologiem rozmawiamy m.in. o tym, co robić, by czuć się szczęśliwym w pracy.
Mięsożercy z nich się śmieją, wegetarianie zarzucają, że oszukują. Tymczasem ich styl życia w najbliższym czasie może się stać jednym z dominujących trendów.
Rażą paralizatorami, ściskają jądra, grożą przestrzeleniem kolan - tak wg RPO dzieje się na komisariatach.
Mieli 26 i 29 lat. Jeden osierocił kilkumiesięczne dziecko, drugi - właśnie miał zostać ojcem. Gasili pożar magazynu ze sztucznymi kwiatami. Takiej tragedii na Podlasiu nie było od 25 lat
Wczesnym rankiem 18 maja 1944 roku nasze oddziały weszły do ruin klasztoru na Monte Cassino. To był mój najszczęśliwszy dzień, bo udało się nam to, czego nie mogli dokonać inni - Polacy zwyciężyli Niemców. Wśród żołnierzy odnalazłem też...
Jak zgodnie przyznają historycy, obrona Domu Katolickiego to niedoceniany zryw antykomunistyczny
Kulisy wielkich afer finansowych z czasów PRL i początków III RP zawsze splatają się z przestępczą, brutalną działalnością oficerów służb
Cechą kultury masowej jest krew i seks - przypominają socjolodzy. Albo straszy się ludzi śmiercią, albo podaje erotykę. Straszy się też migrantami, terrorystami i Rosją.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.