Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Świętuje swe powtórne narodziny, bo rok temu zapadła w... śpiączkę

Czytaj dalej
Fot. Krystyna Trzupek
Krystyna Trzupek

Świętuje swe powtórne narodziny, bo rok temu zapadła w... śpiączkę

Krystyna Trzupek

Dokładnie 15 grudnia Klaudia Piwowarczyk została potrącona na pasach w Wadowicach. Limanowskiej załodze RehStabu udało się obudzić dziewczynę. Te święta spędzi w domu

Pani Bożena leży z córką w jednej sali na szpitalnym oddziale ratunkowym w Wadowicach. Kobiety oddzielone są od siebie parawanem, za którego raz po raz dochodzą do 43-latki chaotyczne strzępy rozmów lekarzy. Pani Bożena wyłapuje z nich pojedyncze słowa, z których jednoznacznie wynika, że stan Klaudii jest krytyczny.

- Panie doktorze, co jest z moją córką? - kobieta, mimo bólu i poważnych obrażeń usiłuje się czegoś dowiedzieć. Odpowiedzi lekarzy są skąpe: Proszę pani, trzeba wierzyć...

Czerwony volkswagen

15 grudnia. Czwartek. Dochodzi godzina 18. Pani Bożena z córką i pieskiem Sisi na smyczy idą ulicą w Wadowicach. 20-letnia Klaudia śpieszy się na wykłady z nauki prawa jazdy. O prawku marzyła, odkąd tylko skończyła 18 lat. Kobiety zbliżają się do pasów. Ciężarówka z prawej strony zwalnia i zatrzymuje się. Obie wchodzą na pasy.

43-latka odwraca głowę i widzi czerwony volkswagen jadący prosto na nie. Chce jeszcze uciec, wyminąć auto, ale jest już za późno. Siła uderzenia jest tak wielka, że odrzuca 43-latkę z drogi na murawę. Córka nie ma tyle szczęścia. Z impetem upada na betonowy chodnik. Wkrótce zbiegają się ludzie. Jakiś policjant wracający ze służby organizuje pomoc, ktoś wzywa pogotowie.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Jaka była Klaudia przed wypadkiem?
 • Jak wygląda jej obecna rzeczywistość?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,95 zł tygodniowo.

  już od
  2,95
  /tydzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Krystyna Trzupek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.to.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.