Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Katarzyna Gajdosz-Krzak

Wybuch e-papierosa zniszczył mi życie i chcę odszkodowania

Tomasz Kaleta chce 100 tys. złotych za wybuch e-papierosa Fot. Katarzyna Gajdosz-Krzak Tomasz Kaleta chce 100 tys. złotych za wybuch e-papierosa
Katarzyna Gajdosz-Krzak

Sądeczanin bez skutku składał reklamację na wadliwe urządzenie. Teraz żąda 100 tys. zł za straty, które poniósł w wyniku jego eksplozji.

Tomasz Kaleta z Nowego Sącza wie, że palenie papierosów szkodzi, ale nie sądził, że aż takie skutki zdrowotne będzie miało palenie e-papierosa. Urządzenie, które kupił w sieciowym sklepie eSmoking World, zapaliło mu się w ręce i wybuchło. Skutki czuje do dziś. To poparzone opuszki palców i niedowład ręki. Żąda dużego odszkodowania od spółki Chic Group, właściciela marki. Nie przyjął proponowanych 30 tys. zł zadośćuczynienia.

- Gdyby wymieniono w nim baterię, pewnie dziś mógłbym spać spokojnie. A tak zostałem bez pracy i zdrowia - złości się 30-latek. Opowiada, że zakupiony w tym roku e-papieros, za ponad 300 zł, po dwóch miesiącach musiał oddać do reklamacji. - Nie był to mój pierwszy e-papieros w życiu, czułem, że nie działa sprawnie. Bateria dziwnie się nagrzewała - mówi.

Reklamacji nie uwzględniono. Spółka Chic Group odpowiedziała, że ekspertyza wykazała, że e-papieros jest sprawny. Pan Tomasz zaufał tej opinii i dalej palił. Zabrał e-papierosa do Anglii, gdzie dostał pracę. Wynajął tam mieszkanie, sprzedał auto. - Wydawało się, że wszystko w życiu zaczyna mi się układać. I nagle wybuch je rujnuje - dodaje.

Czytaj dalej i dowiedz się:

 • w jakich okolicznościach doszło do wybuchu?
 • jakie skutki dla zdrowia mężczyzny miał wypadek?
 • jakie rozwiązanie sporu zaproponował producent e-papierosa?
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,95 zł tygodniowo.

  już od
  2,95
  /tydzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Gajdosz-Krzak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.to.com.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.