Cenny jest nie tylko miód

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Gdak
Agnieszka Romanowicz

Cenny jest nie tylko miód

Agnieszka Romanowicz

Pszczelarze ze Świecia zapraszają na szkolenie. Wykłady odbędą się między 18 maja a 10 czerwca w Grucznie i Zarzeczewie.

Warsztaty poprowadzi Marek Podlewski z Kujawskiego Centrum Hodowli Pszczoły Kraińskiej. Będą się one złożone z trzech odsłon, jedna odbędzie się w pasiece prowadzonej przez pana Podlewskiego w Zarzecze-wie k. Włocławka.

Wyjazd zaplanowany jest na piątek, 10 czerwca. Udział w nim zapowiadają również członkowie kółka pszczelarskiego przy SP7 w Świeciu.

Tematem wykładu będzie „Nie tylko miód, ale i wiele cennych produktów pozyskiwanych z ula”, ponieważ dochód z prowadzenia pasieki znacznie rośnie, jeśli pszczelarze potrafią pozyskiwać z uli więcej niż miód. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jak odławiać pyłek pszczeli i uzdatniać kit pszczeli w formie leków.

Zapisy na wycieczkę i wcześniejsze szkolenia przyjmuje Czesław Wejner, prezes koła pszczelarskiego w Świeciu pod nr tel.: 669947540 oraz czesł[email protected], a także listownie lub osobiście przy ul. Paderewskiego 45, 86-105 Świecie. - Każdy kursant otrzyma dyplom ukończenia warsztatów, a podczas wycieczki zaplanowaliśmy też ognisko z kiełbaskami. Zapraszam - mówi Wejner.

Szkolenie jest bezpłatne, a liczba miejsc ograniczona.

Agnieszka Romanowicz

Bardzo lubię pisać i jestem wyczulona na krzywdę - to główne powody, dla których zostałam dziennikarką. Na co dzień piszę o wszystkim, a moje działki w „Gazecie Pomorskiej” to zdrowie psychiczne, uchodźcy, gaz łupkowy i pszczelarstwo. Interesuję się architekturą i kocham wieś.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.