Dlaczego trzeba wyciąć stuletnie drzewa na pl. Kościeleckich?

Czytaj dalej
Fot. Filip Kowalkowski
Małgorzata Pieczyńska

Dlaczego trzeba wyciąć stuletnie drzewa na pl. Kościeleckich?

Małgorzata Pieczyńska

Usuwanie drzew w mieście zawsze budzi emocje. - Bezpieczeństwo mieszkańców musi mieć priorytet - odpowiada ratusz. Kasztanowce przy placu Kościeleckich prawdopodobnie pójdą pod topór. Ekspertyza zlecona przez miasto wykazała, że drzewa nie są stabilne.

- Przymierzając się do rewitalizacji placu Kościeleckich początkowo chcieliśmy zachować te stuletnie drzewa - mówi Marta Stachowiak, rzeczniczka prezydenta Bydgoszczy. - Drzewa w mieście wycinamy tylko wtedy, gdy są chore lub, gdy kolidują z planowaną inwestycją. Nie zdarzają się sytuacje, żeby wycinane były drzewa zdrowe. Ponadto każdorazowo w przypadku wycinek realizujemy nasadzenia kompensacyjne. Jednak w tym przypadku sytuacja jest szczególna. Zdajemy sobie sprawę z walorów drzewostanu przy placu Kościeleckich, ale bezpieczeństwo mieszkańców musi mieć priorytet.

Przeczytaj:

 • Jak ratusz tłumaczy wycinkę drzew na pl. Kościeleckich?
 • Gdzie jeszcze w mieście trwają duże wycinki?
 • Ile drzew trzeba posadzić, by zastąpić wycięte?
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Moją przygodę z dziennikarstwem zaczęłam od pracy w dziale sportowym. Do dziś moją najbardziej ulubioną dyscypliną sportu jest siatkówka. W "Expressie" pracuję od 2007 roku. Obecnie zajmuję się głównie edukacją. Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami. Piszę też o seniorach, służbie zdrowia i innych tematach społecznych. Ten zawód wciąż daje mi dużo satysfakcji, zwłaszcza, gdy udaje się komuś pomóc. W tej pracy każdy dzień jest inny, zaskakujący, bo życie często lubi nas zaskakiwać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.