Paweł Więcek

Dwa razy powiększyć budżet Programu Rodzina 500 plus?

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek od samego początku intensywnie promowała w regionie program „Rodzina 500 plus” Fot. archiwum Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek od samego początku intensywnie promowała w regionie program „Rodzina 500 plus”
Paweł Więcek

Z 500 do 1000 złotych jeszcze przed jesiennymi wyborami samorządowymi może zostać podniesione świadczenie dla rodzin na każde drugie i następne dziecko. Tak sugeruje Prawo i Sprawiedliwość. Opozycja nie bardzo daje temu wiarę.

- Chcemy, aby nastąpiła jakaś korekta w programie 500 plus. Te pieniądze zżera dziś trochę inflacja, więc musimy pójść dalej i zaproponować 1000 plus. Sądzę, że jest to bardzo możliwe i całkiem realne - mówił „Super Expressowi” anonimowo jeden z ważnych polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Oficjalnie informację o planach dwukrotnego zwiększenia kwoty rządowego wsparcia w ramach sztandarowego programu „Rodzina 500 plus” potwierdza poseł Prawa i Sprawiedliwości Janusz Szewczak, wiceszef sejmowej Komisji Finansów Publicznych.

Jakie są szanse na to, że rodziny otrzymają 1000 złotych na drugie i kolejne dziecko? Jak oceniają ten program politycy różnych partii? Przeczytaj w tym artykule. 

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Więcek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.