Etaty i rozbudowa dla programu 500+

Czytaj dalej
Fot. Paweł Kędzia
(PAK)

Etaty i rozbudowa dla programu 500+

(PAK)

Do rządowej pomocy w mieście kwalifikuje się ok. 3000 dzieci. Do obsługi wniosków potrzebne są nowe osoby i większa siedziba.

Zgodnie z zapowiedziami rządu, z początkiem kwietnia ruszy nabór wniosków do wypłaty świadczenia z tzw. programu 500+. Koszt przedsięwzięcia to nie tylko świadczenia wypłacane rodzinom, ale także dodatkowych 7000 miejsc pracy dla urzędników w skali kraju. W Brodnicy zadanie będzie realizować Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

- Szacujemy, że w mieście z programu 500+ korzystać może około 3 tysiące dzieci w 2 tysiącach rodzin - informuje Alfred Józefiak, dyrektor MOPS w Brodnicy. - Spodziewamy się ok. 50 wniosków dziennie.

Do obsługi wniosków niezbędne będzie nie tylko zatrudnienie nowych osób, ale również rozbudowa obecnej siedziby MOPS.

- Poza jednym stażystą, który prawdopodobnie będzie wykonywał część zadań z programu, planujemy oddelegowanie jednego z pracowników, który zajmuje się świadczeniami rodzinnymi - wylicza Alfred Józefiak. - Z pewnością nastąpią przesunięcia wewnątrz ośrodka. Od marca przesuniemy ludzi z innych działów.

W parterowym budynku na Ustroniu nie ma obecnie możliwości wygospodarowania dodatkowych pomieszczeń na potrzeby obsługi programu. Dlatego planowana jest rozbudowa ośrodka o piętro.

- Nie mamy miejsca, żeby obsługiwać świadczenie. Tymczasowo wydzielimy pomieszczenie - potwierdza Alfred Józefiak. - Docelowo wszystkie działy obsługi świadczeń będą znajdowały się na parterze, a pracownicy administracji zajmować będą piętr. Dopiero po przebudowie - co nastąpi jeszcze w tym roku - będzie można zatrudnić dodatkowe osoby.

(PAK)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.