Nie chcesz stracić zasiłku chorobowego? ZUS przypomina o prawidłowym adresie pobytu na zwolnieniu lekarskim

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Urszula Sobol

Nie chcesz stracić zasiłku chorobowego? ZUS przypomina o prawidłowym adresie pobytu na zwolnieniu lekarskim

Urszula Sobol

ZUS na Podkarpaciu kontroluje chorych i cofa świadczenia. Jeśli idziesz na zwolnienie lekarskie i nie chcesz stracić zasiłku chorobowego, musisz pamiętać, aby podać lekarzowi adres, pod którym będziesz przebywał. Jeśli zmienisz miejsce pobytu na zwolnieniu lekarskim, to w ciągu 3 dni poinformuj o tym pracodawcę i ZUS.

Wojciech Dyląg regionalny rzecznik prasowy w województwie podkarpackim przypomina, że nie tylko choroba na wyjeździe uzasadnia pilnowanie prawidłowego adresu pobytu na zwolnieniu lekarskim.

- To nie są odosobnione przypadki, w których w systemie e-ZLA podany jest adres zameldowania inny niż stałe miejsce zamieszkania pacjenta. Dlatego już w tracie wizyty w gabinecie lekarskim, przy wystawieniu e-zwolnienia, to chory powinien przekazać lekarzowi wystawiającemu eZLA pod jakim adresem będzie przebywał podczas choroby. To właśnie ten adres powinien znaleźć się na zwolnieniu lekarskim - wyjaśnia Wojciech Dyląg.

I dodaje, że wskazanie prawidłowego adresu pobytu w czasie zwolnienia lekarskiego umożliwi przeprowadzenie kontroli orzekania lub prawidłowości wykorzystywania zwolnień lekarskich. - Jest to bardzo istotne, bo nieusprawiedliwiona nieobecność chorego w domu w trakcie kontroli może być przyczyną odmowy prawa do wypłaty zasiłku chorobowego - dodaje rzecznik.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.