Nie przegap 300+. Ciągle jeszcze składać wnioski do ZUS na wyprawkę szkolną

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Urszula Sobol

Nie przegap 300+. Ciągle jeszcze składać wnioski do ZUS na wyprawkę szkolną

Urszula Sobol

Rozmowa z Wojciechem Dylągiem, regionalnym rzecznikiem prasowym Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie podkarpackim.

Nie przegap 300+. Ciągle jeszcze składać wnioski do ZUS na wyprawkę szkolną
Archiwum Nowin Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik prasowy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w województwie podkarpackim

Nadal trwa jeszcze nabór wniosków na wyprawkę szkolną, czyli 300 plus w ramach programu „Dobry start”. Przypomnijmy, kto może liczyć na wsparcie finansowe?

Świadczenie w wysokości 300 złotych można otrzymać na każde uczące się w szkole dziecko, niezależnie od dochodów rodziców. W przypadku dzieci z niepełnosprawnościami ten limit wydłużony jest do 24 roku życia. Warto wiedzieć, że świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola, a także na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Rządowy program Dobry Start nie obejmuje również studentów.

Na co możemy przeznaczyć pieniądze ze świadczenia 300 plus?

Pieniądze z programu 300 plus mogą zostać przeznaczone na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych.

W tym roku 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny 2021/2022 przyznaje i wypłaca Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Do kiedy można składać wnioski?

Wnioski o świadczenie z programu „Dobry Start” przyjmowane są, wyłącznie drogą elektroniczną, do 30 listopada 2021 roku. Można je składać poprzez Platformę Usług Elektronicznych (PUE) ZUS, za pośrednictwem portalu Empatia lub przez serwisy bankowości elektronicznej. Wszelkie decyzje oraz zawiadomienia dotyczące świadczeń 300+ są przekazywane w formie elektronicznej. Natomiast same świadczenia będą wypłacane wyłącznie na rachunki bankowe.

Ile osób na Podkarpaciu korzysta z takiego świadczenia?

ZUS na Podkarpaciu wypłacił dotąd 240 823 świadczeń na łączną kwotę przekraczającą 70 mln zł.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.