Mieczysław Bubrzycki

Ostrów. Podstawówki „pęcznieją” - co od września? O reformie oświaty słów kilka

Przeżyjmy to jeszcze raz. Tak wyglądał początek roku szkolnego 2017/2018 w ostrowskiej „czwórce” Fot. Mieczysław Bubrzycki Przeżyjmy to jeszcze raz. Tak wyglądał początek roku szkolnego 2017/2018 w ostrowskiej „czwórce”
Mieczysław Bubrzycki

Rozpoczęły się wakacje, ale już wiemy, że w ponad 40 szkołach w pow. ostrowskim we wrześniu naukę w nowych ósmych klasach rozpocznie prawie 750 uczniów. Do pierwszych klas pójdzie o 65 uczniów mniej.

W tym roku po raz pierwszy naukę w szkołach podstawowych zakończyli siódmoklasiści. Od września pójdą do ósmych klas. Czy utworzenie ósmych klas spowoduje jakieś perturbacje w szkołach, zwłaszcza tych mniejszych?

Ilu ich będzie?

W powiecie ostrowskim są 42 szkoły podstawowe. W zdecydowanej większości z nich po wakacjach będzie tylko jedna ósma klasa. Wyjątkiem są trzy szkoły w Ostrowi (SP nr 1, nr 2 i nr 3) i jedna w Małkini (SP nr 2) gdzie będzie więcej niż jeden oddział.

W dalszej części artykułu dowiesz się ilu uczniów pójdzie do klasy VII i VII, z jakimi kłopotami boryka się dyrekcja szkół z związku z reformą oraz czy konieczne będą zwolnienia nauczycieli.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mieczysław Bubrzycki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.