Marzena Sutryk

Pobrałeś niesłusznie 500+? Będziesz musiał oddać pieniądze, do tego z odsetkami

500+ to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach  otrzymają 500+ na Fot. archiwum 500+ to nieopodatkowane 500 zł miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają 500+ na pierwsze lub jedyne dziecko
Marzena Sutryk

Kombinujesz z 500+? To uważaj na „życzliwego” sąsiada - on zawsze może zawiadomić ośrodek pomocy społecznej, że nie masz czystej karty. Pracownicy ośrodka będą musieli donos sprawdzić i jeszcze skończysz w prokuratorze.

W kraju odbywa się weryfikacja wypłat w ramach „Programu Rodzina 500 Plus”. Efekt jest taki, że w niektórych przypadkach stwierdzono konieczność zwrotu wypłaconych pieniędzy. I to z odsetkami. 

 

Jak informuje Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej,  w 2017 r. gminy w całym kraju odzyskały 33,3 mln zł z tytułu nienależnie pobranych  świadczeń wychowawczych (zarówno w 2016 r., jak i w 2017 r.).  

 

Ponadto stan należności z tytułu nienależnie pobranych świadczeń wychowawczych na koniec 2017 r. wyniósł 14 mln zł (jest to kwota ustalonych nienależnie pobranych świadczeń od 1 kwietnia 2016 r. do 31 grudnia 2017 r., która podlega jeszcze odzyskaniu). W czwartym kwartale 2017 r. gminy wydały 8,3 tys. decyzji administracyjnych stwierdzających nienależnie pobrane świadczenia wychowawcze. 

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.