Mieczysław Bubrzycki

Powiat ostrowski. Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych

Powiat ostrowski. Zakończyła się rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych
Mieczysław Bubrzycki

We wszystkich pięciu szkołach ponadgimnazjalnych zakończyła się już rekrutacja do pierwszych klas. Wszędzie są jeszcze wolne miejsca, choć najbardziej atrakcyjne kierunki są już obsadzone.

Absolwenci gimnazjów z najwyższymi wynikami egzaminów końcowych zazwyczaj składają dokumenty do ostrowskiego LO im. Kopernika. W tym roku przygotowano dla nich 240 miejsc w 8 pierwszych klasach: trzech matematyczno-fizycznych, trzech medycznych oraz dwóch humanistycznych.

- Było więcej chętnych, ale próg ustawiliśmy na 100 punktów i część kandydatów nie została przyjęta - mówi dyrektor Waldemar Bartosik.

Przyjęto w sumie 224 osób, czyli jest jeszcze 16 wolnych miejsc w klasach matematyczno-fizycznych oraz medycznych.

Prawdopodobne część wolnych miejsc zostanie zapełniona, bo co roku w czasie wakacji są jeszcze pewne zmiany na listach.

- Jest spora grupa kandydatów, którzy kandydowali do liceów w Warszawie i Białymstoku i wciąż liczą na to, że zostaną tam przyjęci - mówi dyrektor Bartosik. - Są też tacy, którzy dostali się do liceów warszawskich, ale nie wiadomo jeszcze, czy dostaną miejsce w bursie szkolnej.

Nie chcą być technologami

W Zespole Szkół nr 1 w Ostrowi Mazowieckiej do pierwszych klas przyjęto 227 uczniów. Będą wszystkie cztery zaplanowane klasy licealne: pedagogiczno-opiekuńcza (29 uczniów), sportowa i społeczno-prawna (24), ratownicza (20) i mundurowa (25). Będą też 4 klasy technikum: budowlane (21 uczniów), logistyczne (27), pojazdów samochodowych (21) i informatyczne (20). Do pierwszej klasy branżowej szkoły I stopnia przyjęto 40 uczniów (31 chce być kierowcą-mechanikiem, a 9 fryzjerem).

Nie udał się nabór do techników: elektrycznego, teleinforma-tycznego oraz technologii drewna i do klas kształcących: montera zabudowy i robót wykończeniowych oraz magazyniera.

W Zespole Szkół nr 2 w Ostrowi wyszedł nabór do wszystkich planowanych klas: technik spedytor - przyjęto 36 osób, technik informatyk (2 klasy) - 25 i 26 osób, technik ekonomista - 29 osób, klasa licealna - 30 osób oraz szkoła branżowa I stopnia wielozawodowa - 24 osoby. W sumie do pierwszych klas przyjęto 170 osób.

- Jestem bardzo zadowolona z rekrutacji - mówi dyrektor Teresa Zienkiewicz. - Jest tyle samo klas, co w ubiegłym roku, bo warunki lokalowe nie pozwalają na więcej. Przyjęto prawie wszystkich chętnych, są jeszcze miejsca w szkole branżowej wielozawodowej.

Za mało chętnych

W Zespole Szkół w Małkini Górnej przygotowano dla kandydatów trzy pierwsze klasy: technik transportu kolejowego (po raz drugi), technik żywienia i usług gastronomicznych oraz technik informatyk. Wszystkie te klasy będą: do klasy kolejarskiej przyjęto 23 osoby, do gastronomicznej - 24 i do informatycznej - 15.

- Mam nadzieję, że będą jeszcze chętni do naszej szkoły i wszystkie osoby, które jeszcze nie podjęły decyzji, zachęcam do tego - mówi dyrektor Iwona Kubaszewska.

W Zespole Szkół - CKR w Starym Lubiejewie nie udał się nabór do I klasy technikum agrobiznesu, bo było tylko kilkoro chętnych.

Będą natomiast klasy: technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki (wszystkie miejsca zapełnione), technik żywienia i usług gastronomicznych oraz szkoła branżowa (operator pojazdów i maszyn rolniczych oraz kucharz). W dwóch ostatnich klasach są jeszcze wolne miejsca.

Mieczysław Bubrzycki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.