Małgorzata Oberlan

Praca za kierownicą toruńskich autobusów do lekkich nie należy. I nie chodzi tu tylko o pieniądze...

Kierowcy toruńskich autobusów narzekają na warunki pracy. Obecnie brakuje ich około 30. Fot. Krzysztof Osiński/Nadesłane Kierowcy toruńskich autobusów narzekają na warunki pracy. Obecnie brakuje ich około 30.
Małgorzata Oberlan

Wielu torunian codziennie korzystających z miejskiej komunikacji nawet nie podejrzewa, z jakimi problemami codziennie mierzą się kierowcy.

Nasza piątkowa publikacja („Stan wrzenia w MZK. Będzie strajk?”) spotkała się z szerokim odzewem, szczególnie wśród kierowców miejskich autobusów. Lista ich problemów jest naprawdę długa. O czym mówią i piszą?

Przestarzałe pojazdy

Wiele krytycznych opinii dotyczy przestarzałego taboru. Pisaliśmy o tym, że w trasę wyjeżdżają jeszcze dwudziestoletnie jelcze. Nie tylko one jednak się psują...

- Co do pracy w MZK, to nie polecam. Ciągłe nerwy o to, co znowu się zepsuje. I czy jak już się zepsuje, to pozwolą zjechać, czy każą jeździć dalej, narażając bezpieczeństwo swoje, pasażerów i innych użytkowników drogi - opisuje jeden z kierowców.

- Te trupy, które wiozą ludzi zimą, mają niesprawne ogrzewanie. Marznie kierowca, przez 8-10 h, marzną i pasażerowie, ale to kierowca dostaje „opieprz” od ludzi, że zimno. O klimatyzacji latem nie wspomnę, bo w XXI wieku to powinien być standard - zwraca uwagę inny kierowca.

Według niektórych kierowców, gdyby za kontrolę autobusów zabrała się Inspekcja Transportu Drogowego, efekty tego byłyby bardzo nieciekawe. Przypomnijmy tutaj jednak, że Sylwia Derengowska, rzecznik MZK, zapowiada zmianę na lepsze. Miasto zawarło w tym roku umowy na dostawę łącznie 35 nowych, ekologicznych autobusów, ale zgodnie z umową zostaną one dostarczone do Torunia jesienią (obecnie są produkowane). - Wówczas sytuacja diametralnie się zmieni, gdyż w miarę dostaw najstarsze pojazdy będą sukcesywnie wycofywane Komfort pracy kierowców i podróży pasażerów na pewno się znacząco poprawi - zapewnia rzeczniczka.

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Oberlan

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.