Szpital od kuchni musi świetnie wyglądać, czyli nasza akcja charytatywna!

Czytaj dalej
Polska Press Grupa

Szpital od kuchni musi świetnie wyglądać, czyli nasza akcja charytatywna!

Polska Press Grupa

Cudownie jest pomagać. A gdy łączymy siły z wielu stron, efekty są jeszcze piękniejsze! Zobacz, co robimy w ramach akcji charytatywnej "Herosi każdego dnia" i co to znaczy, że szpital od kuchni musi świetnie wyglądać?

to wspólna akcja charytatywna Fundacji Herosi, Polska Press Grupy, Akademii Kulinarnej Whirlpoola oraz Office Plus.

Wspólnie wspieramy Fundację Herosi, która od 8 lat aktywnie pomaga dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz podopiecznym z domów dziecka. Fundację aktywnie wspierają też siatkarze z narodowej reprezentacji w piłce siatkowej mężczyzn, którzy są jej Ambasadorami.

W ramach akcji na początek zostanie odnowiona kuchnia w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie oraz wydany charytatywny kalendarz z siatkarzami z reprezentacji.

Już niebawem w wyremontowanej kuchni ruszy dziecięca Akademia Kulinarna Whirlpoola, której jesteśmy Partnerem.

Co robimy w ramach akcji?

Realizujemy postanowienie, że szpital od kuchni musi świetnie wyglądać!

Fundacja Herosi opiekuje się Kliniką Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie. Są tam leczone dzieci z całej Polski.

I tu pojawiamy się MY!

Szpital od kuchni musi świetnie wyglądać, czyli nasza akcja charytatywna!

Razem z firmą Office Plus oraz Akademią Kulinarną Whirlpoola remontujemy kuchnię. To będzie dopiero początek, gdyż akcja zaplanowana jest długofalowo. W drugiej kolejności pomożemy wyremontować i przystosować do potrzeb chorych dzieci łazienki oraz pomalujemy sale.

Dzięki naszemu wspólnemu wsparciu, oddział oraz dzieci i rodzice otrzymali już nowe lodówki, a 28 listopada uroczyście otworzymy nową kuchnię! W czwartek 23 listopada rozpoczęliśmy remont - na każdym etapie włączamy kamerę, aby uwiecznić te działania! W akcję zaangażowani są pracownicy Polska Press Grupy, którzy jako wolontariusze zajmują się demontażem mebli ze starej kuchni.

Zobacz, jak trwają przygotowania:

A tak ostatnio działaliśmy w kuchni!

Wizualizacja nowego projektu:

Andrzejki z Andrzejem Wroną

Nowa kuchnia zostanie uroczyście oddana do użytku 28 listopada. Otwarcie kuchni obędzie się pod hasłem "Andrzejki z Andrzejem Wroną" - siatkarzem reprezentacji, który aktywne wspiera działania Fundacji Herosi. Będzie z pewnością miło i baaardzo pysznie - o kulinarną stronę wydarzenia zadba szef kuchni Marco Ghia z Akademii Kulinarnej Whirlpoola.

Andrzej Wrona, laureat nagrody Gwiazdy Dobroczynności za 2016 rok, fot. Sylwia Dąbrowa

Dziecięca Akademia Kulinarna Whirlpoola

Kuchnia w szpitalu to bardzo ważne miejsce. Zwłaszcza na oddziale dziecięcym, gdzie w walce z chorobą nowotworową i powrocie do zdrowia dobre odżywianie odgrywa kluczową rolę. Dlatego uruchamiamy na oddziale Dziecięcą Akademię Kulinarna Whirlpoola, której szefować będzie Marco Ghia. Będzie on prowadzić dla dzieciaków i ich rodziców warsztaty oraz spotkania kulinarne.

Piernikowe Mikołajki

Kolejny event, jaki zorganizujemy w kuchni to Mikołajki (odbędą się 5 grudnia). Wtedy wspólnie z dziećmi będziemy piec i dekorować pierniki. Specjalnie na tę okazję Andrzej Wrona zagniótł już ciasto, które czeka w lodówce Akademii na mikołajkowe spotkanie!

Kolejne wydarzenia

W tym roku odwiedzimy dzieci również podczas spotkania wigilijnego oraz oczywiście w Sylwestra! Zrealizujemy też marzenia dzieci z listów do św. Mikołaja.

Kalendarz charytatywny

Fundacja Herosi od kilku lat produkuje kalendarz charytatywny (kalendarz ścienny), którego bohaterami są siatkarze z reprezentacji narodowej oraz dzieci. Kalendarz jest przez cały rok sprzedawany jako cegiełka na rzecz Fundacji Herosi. Autorką zdjęć do kalendarza jest Sylwia Dąbrowa, szefowa foto w AIP. Projekt graficzny przygotował Tomasz Bocheński, dyrektor artystyczny Polska Press Grupy.

Szpital od kuchni musi świetnie wyglądać, czyli nasza akcja charytatywna!
_____________________Fundacja Herosi jest organizacją pożytku publicznego, od 8 lat aktywnie pomagającą dzieciom z chorobami nowotworowymi oraz podopiecznym z domów dziecka. Przez ten czas Fundacja zakupiła sprzęt medyczny o wartości ponad 600 000 zł. m.in. pompy do chemioterapii, kardiomonitory, specjalistyczne łóżka, sprzęt do rehabilitacji kończyn po zabiegach onkologicznych, pulsoksymetry, przenośny rentgen, konsole do oglądania zdjęć RTG, stół operacyjny ALPHASTAR PRO 1132 z wyposażeniem oraz elektrokoagulator - aparat SPECTRUM.

Wolontariusze Fundacji Herosi realizują marzenia podopiecznych, organizują spotkania ze znanymi osobami, wyjazdy na mecze, treningi, koncerty. Regularnie odwiedzają podopiecznych na oddziałach onkologii w całej Polsce, organizując im czas wolny od zabiegów w trakcie leczenia i pobytu w szpitalu. Obecni są także w domach dziecka, gdzie przygotowują aktywności dla podopiecznych, pomagają w odrabianiu lekcji.

Fundacja Herosi przygotowuje również sesje zdjęciowe i pokazy mody dla pacjentów, które przede wszystkim pokazują ich piękno, a nie chorobę. W działalność Herosów zaangażowani są znani sportowcy m.in. siatkarze, siatkarki, skoczkowie narciarscy, piłkarze ręczni, piłkarze nożni, a także aktorzy, projektanci i muzycy, którzy biorą udział w spotkaniach z dziećmi, zbiórkach i w sesjach zdjęciowych z udziałem podopiecznych.

HEROSI KAŻDEGO DNIA TO:

Szpital od kuchni musi świetnie wyglądać, czyli nasza akcja charytatywna!
Szpital od kuchni musi świetnie wyglądać, czyli nasza akcja charytatywna!
Szpital od kuchni musi świetnie wyglądać, czyli nasza akcja charytatywna!
Szpital od kuchni musi świetnie wyglądać, czyli nasza akcja charytatywna!
Polska Press Grupa

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.