Toruń. Caritas dostał za darmo samochód od służby więziennej

Czytaj dalej
Waldemar Piórkowski

Toruń. Caritas dostał za darmo samochód od służby więziennej

Waldemar Piórkowski

Opla corsę z 2018 roku otrzymał za darmo od służby więziennej Caritas Diecezji Toruńskiej. Auto będzie służyło pracownikom świadczącym pomoc do przemieszczania się pomiędzy kilkunastoma placówkami tej organizacji charytatywnej.

Opel od razu do pracy

Przekazany Caritasowi samochód używany był przez funkcjonariuszy działu dozoru elektronicznego, do 31 grudnia 2021 roku był wykorzystywany w Zakładzie Karnym w Inowrocławiu.

Opel jest w bardzo dobrym stanie technicznym, który nie wymaga żadnych nakładów finansowych. Dodatkowo wyposażony jest również w komplet opon zimowych. Oznacza to, że po dokonaniu niezbędnych formalności od razu będzie mógł służyć Caritasowi, który będzie wykorzystywał go do działań związanych z działalnością misyjną Caritas, polegająca na pomocy kilku tysiącom osób korzystających z Środowiskowych Domów Samopomocy, burs szkolnych, noclegowni, ośrodków adaptacyjnych świetlic i jadłodajni.


Takich obiektów w diecezji jest kilkanaście. Pojazd znacznie ułatwi przemieszczanie się pomiędzy obiektami pracownikom zaangażowanym w pomoc potrzebującym.

Auto przekazano toruńskiemu Caritasowi w miniony poniedziałek. Uczestniczyli w nim Mariusz Kałużny, poseł na Sejm RP, płk Andrzej Gniot - Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Bydgoszczy, ppłk Magdalena Zwierzchowska - Dyrektor Zakładu Karnego w Inowrocławiu oraz ks. Daniel Adamowicz - Dyrektor Caritas Diecezji Toruńskiej.

Waldemar Piórkowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.