Więcej dzieci się rodzi, a 500 plus wypłacanych jest mniej

Czytaj dalej
Fot. Anna Kaczmarz
Jolanta Zielazna

Więcej dzieci się rodzi, a 500 plus wypłacanych jest mniej

Jolanta Zielazna

Ponad 22 tysiące mniej świadczeń z 500 plus wypłacanych jest w województwie. W gminach mówią, że to efekt lepszych zarobków i lepszych narzędzi kontroli, które utrudniają wyłudzenia.

Wpływ ma też zmiana przepisów dotycząca samotnych rodziców. Teraz muszą oni mieć zasądzone alimenty od drugiego rodzica. Gminni urzędnicy podkreślają, że można zaobserwować, iż w rodzinach, które poprzednio były niepełne, podawany jest partner.

Wszyscy zwracają też uwagę, że teraz bierze się dochód z 2016 roku, a wcześniej z 2014. Nie tylko wzrosła najniższa płaca, ale poprawiły się zarobki, więcej osób pracuje. Odpadła część wypłat na pierwsze lub jedyne dziecko.

17,5 tysiąca niepełnych rodzin w województwie dostaje 500 plus. Z tego ponad 13 tys. ma wypłacaną pomoc na jedno dziecko.  Więcej o wypłatach 500 plus w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jolanta Zielazna

Emerytury, renty, problemy osób z niepełnosprawnościami - to moja zawodowa codzienność od wielu, wielu lat. Ale pokazuję też ciekawych, aktywnych seniorów, od których niejeden młody może uczyć się, jak zachować pogodę ducha. Interesuje mnie historia Bydgoszczy i okolic, szczególnie okres 20-lecia międzywojennego. Losy niektórych jej mieszkańców bywają niesamowite. Trafiają mi się czasami takie perełki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.