(wak)

Wnioski 500 + już są

(wak)

- Wywiązanie się z programu 500 plus wymaga przygotowania dodatkowych pomieszczeń oraz zatrudnienia nowych pracowników - powiedziała nam Mirosława Węgieł, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Świebodzina.

Nasza rozmówczyni dodała, że nowe pomieszczenia są już praktycznie gotowe, zakupiono niezbędne meble i sprzęt. Niebawem będą też zatrudnieni nowi pracownicy, dwóch lub trzech. Jak wynika z wstępnych danych przygotowanych przez pracowników OPS, ze świadczenia 500 plus skorzysta w gminie około 2.900 dzieci.

Już obecnie na stronie internetowej gminy (www.swiebodzin.eu) dostępne są druki, które trzeba wypełnić, by skorzystać ze świadczenia 500 plus. Ale takie druki we wsiach będą roznosili sołtysi, a w miastach trafią one do skrzynek pocztowych. Będą też dostępne w ośrodku pomocy oraz siedzibie urzędu gminy. Wypełnione wnioski można będzie składać od 1 kwietnia w OPS. Oczywiście pieniądze zainteresowani nie dostaną już 2 kwietnia. Każdy wniosek musi być zweryfikowany. Jak zapewnił burmistrz Dariusz Bekisz, uprawnieni do świadczeń, dostaną je z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 roku, np. w maju.

Przypomnijmy, że program Rodzina 500 plus to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Rodziny o niskich dochodach otrzymają świadczenie także dla pierwszego lub jedynego dziecka przy spełnieniu kryterium dochodu 800 zł netto lub 1.200 zł w przypadku dziecka niepełnosprawnego.

(wak)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.